Nacházíte se na: Úvodní strana » Manipulačná technika

Manipulačná technika

Manipulačná technika sa používa na prepravu a premiestňovanie rôzneho druhu materiálu a tovaru, najmä v priemyselných prevádzkach, obchodoch a iných manipulačných procesoch, kde už samotná líšky sila nestačí. Napr. paletové vozíky majú v takých prevádzkach veľmi široké uplatnenie. Patrí do kategórie nízkozdvižných vozíkov, ktoré dokážu zdvihnúť ťažké bremeno zvyčajne do dvoch ton. Paletové vozíky pracujú na princípe hydraulického zdvíhacieho valca, ktorý je spojený cez pákový mechanizmus so všetkými kolesami stroja. Tento systém umožnuje pozdvihnutie celého stroja až o 20 cm. Paletové vozíky sa od seba líšia predovšetkým dĺžkou zvihacích vidlíc a nosnosťou. Na trhu existuje až dve desiatky druhov základných paletových vozíkov.
Ďalším pomocníkom pri manipulácii sú plošinové vozíky. Tie sa využívajú predovšetkým v skladoch, obchodoch, archívoch pre premiestnenie tovaru a rôzneho materiálu. Manipulácia s plošinovými vozíky je jednoduchá vďaka otočným kolieskam, ktoré umožňujú plynulú zmenu smeru, všetky vozíky sú vyrábané z oceľových profilov a sú opatrené kolesami na kovovom disku. Plošinové vozíky sa od seba líšia rozmermi a ďalším príslušenstvom. Madlá na vozíku výrazne uľahčujú manipuláciu s ním, môžete kúpiť plošinový vozík s plastovými prepravkami alebo úplne bez príslušenstva. Nosnosť plošinových vozíkov je až 300 kg.
Nenápadným pomocníkom pre ručnú manipuláciu s ťažším bremenom je bezpochyby rudla. Je menší, skladný a vo väčšine prípadov sa dá zložiť tak, že ho uskladníte v batožinovom priestore auta. Dôležitým kritériom pri výbere vozíka je jeho nosnosť. Väčšina rudiel je určená pre univerzálne použitie, avšak k dostaniu sú aj rudle priamo pre konkrétne využitie. Napr. rudla pre prepravu popolníc alebo rudla na pivo. Veľkou vychytávkou je rudla schodiskový, ktorý pomocou mechanizmu troch otočných koliesok zdolá každé schodisko. V ponuke máme aj profesionálne rudle s nosnosťou až 400 kg.
Manipulačná technika sa využíva tak vo verejnom aj súkromnom sektore a to vždy za jednoznačným účelom - uľahčiť si manipuláciu s ťažkými bremenami. Každý, kto niekedy sťahoval rozmerné kusy nábytku celkom iste ocenia sťahovacie pomôcky, ktoré manipuláciu s ťažkými kusmi nábytku výrazne uľahčí.


Vyberte podkategorii:

Notice: Undefined index: send_message in /mnt/data/accounts/i/igneus1/data/www/hobbypredajna.sk/components/rightmenu.inc.php on line 15

Notice: Trying to access array offset on value of type int in /mnt/data/accounts/i/igneus1/data/www/hobbypredajna.sk/include/utils.php on line 484
Jméno:
Telefon:
Preferovaný čas kontaktu:
Obsah dotazu:

AKČNÁ PONUKA